Za 1 kg szynki trzeba zapłacić 24,50 zł . Ile kosztuje 20 dag takiej szynki?

Za 1 kg szynki trzeba zapłacić 24,50 zł . Ile kosztuje 20 dag takiej szynki?
Odpowiedź

1 kg szynki --> 24,50 zł 20 dag szynki --> ? 20 dag * 24,5 zł/kg = = 0,2 kg * 24,5 zł/kg = (kg się skrócą) = 4,9 zł Odp. 20 dag tej szynki kosztuje 4,9 zł.

1kg ---->  24,50 zł 1kg ----> 100dag 100 --- 24.50 20  ----    x  x= (24.50 * 20)/100 = 4,9 zł odp. Kosztuje 4.9 zł. Liczę na naj i dziękuję.

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

1. ZA 1 KG SZYNKI TRZEBA ZAPŁACIĆ 24,50 ZŁ. ILE KOSZTUJE 12 DAG TAKIEJ SZYNKI? 2. ZA 7 DAG SERA TRZEBA ZAPŁACIĆ 3,92 ZŁ. ILE KOSZTUJE KILOGRAM TAKIEGO SERA? 3. ZA 14,5 KG JABŁEK ZAPŁACONO 18,85 ZŁ. ILE ZAPŁACIMY ZA 100 KG TAKICH JABŁEK?

1. ZA 1 KG SZYNKI TRZEBA ZAPŁACIĆ 24,50 ZŁ. ILE KOSZTUJE 12 DAG TAKIEJ SZYNKI? 2. ZA 7 DAG SERA TRZEBA ZAPŁACIĆ 3,92 ZŁ. ILE KOSZTUJE KILOGRAM TAKIEGO SERA? 3. ZA 14,5 KG JABŁEK ZAPŁACONO 18,85 ZŁ. ILE ZAPŁACIMY ZA 100 KG TAKICH JABŁEK?...

Matematyka

1. Za 1 kg szynki trzeba zapłacić 24,50 zł. Ile kosztuje 20 dag takiej szynki? 2. Za 7 dag sera trzeba zapłacić 3,92 zł. Ile kosztuje 1 kg tego sera?

1. Za 1 kg szynki trzeba zapłacić 24,50 zł. Ile kosztuje 20 dag takiej szynki? 2. Za 7 dag sera trzeba zapłacić 3,92 zł. Ile kosztuje 1 kg tego sera?...

Matematyka

Daje naj. Ania kupiła 15dag twarogu. Ile zapłaciłs, jeżeli 1kg twarogu kosztuje 12 zł ? za 1kg szynki trzeba zapłacić 24,50 zł. Ile kosztuje 20 dag takiej szynki ? Za 7 dag sera trrzeba zapłacić 3,92zł. Ile kosztuje 1kg tego sera ?

Daje naj. Ania kupiła 15dag twarogu. Ile zapłaciłs, jeżeli 1kg twarogu kosztuje 12 zł ? za 1kg szynki trzeba zapłacić 24,50 zł. Ile kosztuje 20 dag takiej szynki ? Za 7 dag sera trrzeba zapłacić 3,92zł. Ile kosztuje 1kg tego sera ?...

Matematyka

1) Ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłaciła, jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł?  2) Za 1 kg szynki trzeba zapłacić 24,50 zł. Ile kosztuje 20 dag takiej szynki?  PROSZE POMÓŻCIE!!!

1) Ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłaciła, jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł?  2) Za 1 kg szynki trzeba zapłacić 24,50 zł. Ile kosztuje 20 dag takiej szynki?  PROSZE POMÓŻCIE!!!...

Matematyka

Za 1 kg szynki trzeba zapłacić 24,50 zł. Ile kosztuje 20 dag takiej szynki? Z góry daje naj :-)!!!!

Za 1 kg szynki trzeba zapłacić 24,50 zł. Ile kosztuje 20 dag takiej szynki? Z góry daje naj :-)!!!!...

Matematyka

Za 1 kg szynki trzeba zapłacić 24 , 50 zł .Ile kosztuje 20 dag takiej szynki ? Daje Naj :)))

Za 1 kg szynki trzeba zapłacić 24 , 50 zł .Ile kosztuje 20 dag takiej szynki ? Daje Naj :)))...