Za 1 kg szynki trzeba zapłacić 24 , 50 zł .Ile kosztuje 20 dag takiej szynki ? Daje Naj :)))
Za 1 kg szynki trzeba zapłacić 24 , 50 zł .Ile kosztuje 20 dag takiej szynki ?
Daje Naj :)))
1kg = 24,50zl 20dag = 0,2kg - x mozemy skorzystac z proporcji 0,2/1 = x/24,50 x = 0,2 * 24,50 x = 4,90zl 20dag takiej szynki kosztuje 4,90 zl.
musisz pomnożyć cenę szynki za kilogram przez 20 dag. 24,50zł*20dag=4,90zł daj naj