1. ZA 1 KG SZYNKI TRZEBA ZAPŁACIĆ 24,50 ZŁ. ILE KOSZTUJE 12 DAG TAKIEJ SZYNKI? 2. ZA 7 DAG SERA TRZEBA ZAPŁACIĆ 3,92 ZŁ. ILE KOSZTUJE KILOGRAM TAKIEGO SERA? 3. ZA 14,5 KG JABŁEK ZAPŁACONO 18,85 ZŁ. ILE ZAPŁACIMY ZA 100 KG TAKICH JABŁEK?

1. ZA 1 KG SZYNKI TRZEBA ZAPŁACIĆ 24,50 ZŁ. ILE KOSZTUJE 12 DAG TAKIEJ SZYNKI? 2. ZA 7 DAG SERA TRZEBA ZAPŁACIĆ 3,92 ZŁ. ILE KOSZTUJE KILOGRAM TAKIEGO SERA? 3. ZA 14,5 KG JABŁEK ZAPŁACONO 18,85 ZŁ. ILE ZAPŁACIMY ZA 100 KG TAKICH JABŁEK?
Odpowiedź

1. 1 kg = 100 dag -> 24,50 12 dag -> x  x= 12 * 24,5 / 100 = 2,94 zł 2.  7 dag -> 3,92 100 dag -> x x= 100 * 3,92/ 7 = 56 zł 3.  14, 5 kg -> 18,85 100 kg -> x  x = 100* 18,85 / 14,5 = 130 zł

Dodaj swoją odpowiedź