Za 1 kg szynki trzeba zapłacić 24,50 zł. Ile kosztuje 20 dag takiej szynki? Z góry daje naj :-)!!!!

Za 1 kg szynki trzeba zapłacić 24,50 zł. Ile kosztuje 20 dag takiej szynki? Z góry daje naj :-)!!!!
Odpowiedź

Więc musisz tak : 1 kg = 100 dag więc musisz tak 24,50 : 2 = 12,25 :>

24,50 zł    -    1 kg      x zł       -    0,2kg x zł =  [latex] frac{24,50 · 0,2 }{1} [/latex] x zł = 4,9zł Odp: 20 dag takiej szynki kosztuje 4zł, 90gr

Dodaj swoją odpowiedź