Oblicz cenę 1 kg mąki,jeżeli wiadomo że 1,5 kg kosztuje 2 zł 70 gr

Oblicz cenę 1 kg mąki,jeżeli wiadomo że 1,5 kg kosztuje 2 zł 70 gr
Odpowiedź

1,5 kg ------ 2,70 1 kg   -------- x 2,7=1,5x x=1,8 więc 1 kg mąki kosztuje 1 zł 80 gr

2 zł 70 gr   = 2,7 zł Wystarczy podzielić 2, 7 zł przez 1,5 kg                     1 , 8                   ----- 2,7 : 1,5 = 2 7 : 15                - 1 5                 ------                  1 2 0               -   1 2 0                    ------                        0 Odp. Kilogram mąki kosztuje 1,80 zł = 1 zł 80 gr

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Oblicz cenę 1 kg mąki, jeżeli wiadomo, że 1,5 kg kosztuje 2,73 Oblicz cenę 1 kg mąki, jeżeli wiadomo, że 1,5 kg kosztuje 2,73 gr.

Oblicz cenę 1 kg mąki, jeżeli wiadomo, że 1,5 kg kosztuje 2,73 Oblicz cenę 1 kg mąki, jeżeli wiadomo, że 1,5 kg kosztuje 2,73 gr....

Matematyka

oblicz cenę 1 kg mąki ,jeżeli wiadomo że 1,5 kg kosztuje 2 zł i 73 gr

oblicz cenę 1 kg mąki ,jeżeli wiadomo że 1,5 kg kosztuje 2 zł i 73 gr...

Matematyka

Oblicz cenę 1 kg mąki, jeżeli wiadomo, że 1,5 kg kosztuje 2,73 gr.

Oblicz cenę 1 kg mąki, jeżeli wiadomo, że 1,5 kg kosztuje 2,73 gr....

Matematyka

Oblicz cenę 1 kg mąki,jeżeli wiadomo że 1,5 kg kosztuje 2 zł 73 gr. PS:Proszę o obliczenia i odpowiedź i w sposobie pisemnym

Oblicz cenę 1 kg mąki,jeżeli wiadomo że 1,5 kg kosztuje 2 zł 73 gr. PS:Proszę o obliczenia i odpowiedź i w sposobie pisemnym...

Matematyka

oblicz cenę 1 kilogram mąki jeżeli wiadomo że 1,5 kosztuje 2,73 zł na teraz z działaniami

oblicz cenę 1 kilogram mąki jeżeli wiadomo że 1,5 kosztuje 2,73 zł na teraz z działaniami...