Oblicz cenę 1 kg mąki, jeżeli wiadomo, że 1,5 kg kosztuje 2,73 Oblicz cenę 1 kg mąki, jeżeli wiadomo, że 1,5 kg kosztuje 2,73 gr.

Oblicz cenę 1 kg mąki, jeżeli wiadomo, że 1,5 kg kosztuje 2,73 Oblicz cenę 1 kg mąki, jeżeli wiadomo, że 1,5 kg kosztuje 2,73 gr.
Odpowiedź

2,73 : 1,5 = 27,3 : 15 = 1,82 1 kg mąki kosztuje 1,82zł.

2,73 zł : 2 = 1,35 zł + 2,73 = 4,08 zł

Dodaj swoją odpowiedź