oblicz cenę 1 kilogram mąki jeżeli wiadomo że 1,5 kosztuje 2,73 zł na teraz z działaniami
oblicz cenę 1 kilogram mąki jeżeli wiadomo że 1,5 kosztuje 2,73 zł
na teraz z działaniami
2,73zł: 1,5 kh=2,73: 3/2 kg=2,73 zł *2/3 =5,46/3=1,82 zł 1 kg kosztuje 1,82 zł
2,73:3=0,91 zł - za 0,5 kg mąki 0,91*2=1,82 - cena za 1 kg myślę że pomogłam :)