3/4 kg wędliny kosztuje 18,45zł. Ile trzeba zapłacić za 2/3 kg tej wędliny?

3/4 kg wędliny kosztuje 18,45zł. Ile trzeba zapłacić za 2/3 kg tej wędliny?
Odpowiedź

3/4 kg wędliny kosztuje 18.45zł. Aby wyszedł nam 1kg musimy dodać do 3/4kg jeszcze 1/4kg. 1/4kg to 1/3 ceny którą znamy (18.45zł), a to wynosi 6.15zł. 1kg kosztuje 18.45zł + 6.15zł (3/4kg + 1/4kg) = 24.60zł (1kg). Aby wyszło nam 2/3kg musimy pomnożyć 2/3 przez 24.60zł, a to z kolei kosztuje 16.40zł. Odp: za 2/3 kg wędliny trzeba zapłacić 16.40zł

3/4kg---18,45zł 1/4kg---18,45:4=4,6125 zł 1kg=18,45+4,6125=23,0625≈23,06zł 2/3 *23,06=15,37(3)≈15,37zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

1. za 65dag winogron zapłacono 9,62zł. ile trzeba zapłacić za 1,25 kg tych winogron? 2. 3/4 kg wędliny kosztuje 18,45zł. ile trzeba zapłacić za 2/3kg tej wędliny? 3. Napisz modlitwę za osobę która cię skrzywdziła.

1. za 65dag winogron zapłacono 9,62zł. ile trzeba zapłacić za 1,25 kg tych winogron? 2. 3/4 kg wędliny kosztuje 18,45zł. ile trzeba zapłacić za 2/3kg tej wędliny? 3. Napisz modlitwę za osobę która cię skrzywdziła....

Matematyka

zad.1   65 deko winogron kosztuje 9,62zł Ile trzeba zapłacić za 1,25 kg?   zad. 2 3/4 kg wędliny kosztuje 18,45zł. Ile kosztuje 2/3 kg tej wędliny?   Proszę o dokładne rozpisanie

zad.1   65 deko winogron kosztuje 9,62zł Ile trzeba zapłacić za 1,25 kg?   zad. 2 3/4 kg wędliny kosztuje 18,45zł. Ile kosztuje 2/3 kg tej wędliny?   Proszę o dokładne rozpisanie...

Matematyka

3/4 kg wędliny kosztuje 18.45zł . Ile trzeba zapłacić za 2/3 kg tej wędliny???

3/4 kg wędliny kosztuje 18.45zł . Ile trzeba zapłacić za 2/3 kg tej wędliny???...

Matematyka

3/4 kg wędliny kosztuje 18.45zł. Ile trzeba zapłacić za 2/3 kg tej wędliny? Proszę mi wytłumaczyć , a nie same obliczenia , gdyż tego zadania akurat nie rozumiem :(

3/4 kg wędliny kosztuje 18.45zł. Ile trzeba zapłacić za 2/3 kg tej wędliny? Proszę mi wytłumaczyć , a nie same obliczenia , gdyż tego zadania akurat nie rozumiem :(...

Matematyka

1.Za 65 dagwinogrona zapłacono 9,65zł.Ile trzeba zapłacićz 1,25kg tych winogron.   2.trzy czwarte kilograma wędliny kosztuje 18,45zł.Ile trzeba zapłacić za dwie trzecie kg tej wędliny   najszybszemu rozwiązaniu daje naj.

1.Za 65 dagwinogrona zapłacono 9,65zł.Ile trzeba zapłacićz 1,25kg tych winogron.   2.trzy czwarte kilograma wędliny kosztuje 18,45zł.Ile trzeba zapłacić za dwie trzecie kg tej wędliny   najszybszemu rozwiązaniu daje naj....