1. za 65dag winogron zapłacono 9,62zł. ile trzeba zapłacić za 1,25 kg tych winogron? 2. 3/4 kg wędliny kosztuje 18,45zł. ile trzeba zapłacić za 2/3kg tej wędliny? 3. Napisz modlitwę za osobę która cię skrzywdziła.

1. za 65dag winogron zapłacono 9,62zł. ile trzeba zapłacić za 1,25 kg tych winogron? 2. 3/4 kg wędliny kosztuje 18,45zł. ile trzeba zapłacić za 2/3kg tej wędliny? 3. Napisz modlitwę za osobę która cię skrzywdziła.
Odpowiedź

Zadanie 1. 0,65x = 9,62 |:0,65 x = 14,8 zł za kilogram 1,25*14,8 = 18,5 zł za 1,25 kilograma     Zadanie 2. 0,75*18,45 = 13,84 2/3*13,84 = 9,23 kg za 2/3 kilograma    

Dodaj swoją odpowiedź