zad.1   65 deko winogron kosztuje 9,62zł Ile trzeba zapłacić za 1,25 kg?   zad. 2 3/4 kg wędliny kosztuje 18,45zł. Ile kosztuje 2/3 kg tej wędliny?   Proszę o dokładne rozpisanie

zad.1   65 deko winogron kosztuje 9,62zł Ile trzeba zapłacić za 1,25 kg?   zad. 2 3/4 kg wędliny kosztuje 18,45zł. Ile kosztuje 2/3 kg tej wędliny?   Proszę o dokładne rozpisanie
Odpowiedź

0,65kg - 9,62 zł 1,25kg - xzł x= 1,25* 9,62 / 0,65 = 18,5 zl 2. 3/4kg - 18,45 2/3kg - x x= 2/3kg * 18,75 : 3/4kg = 16,4

Dodaj swoją odpowiedź