3/4 kg wędliny kosztuje 18.45zł . Ile trzeba zapłacić za 2/3 kg tej wędliny???

3/4 kg wędliny kosztuje 18.45zł . Ile trzeba zapłacić za 2/3 kg tej wędliny???
Odpowiedź

3/4-18,45 9/12-18,45 2/3-x 8/12-x 18,45:9=2.05 18,45-2.05=16.40 Odp:Trzeba zaplacić 16.40 zl

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

3/4 kg wędliny kosztuje 18.45zł. Ile trzeba zapłacić za 2/3 kg tej wędliny? Proszę mi wytłumaczyć , a nie same obliczenia , gdyż tego zadania akurat nie rozumiem :(

3/4 kg wędliny kosztuje 18.45zł. Ile trzeba zapłacić za 2/3 kg tej wędliny? Proszę mi wytłumaczyć , a nie same obliczenia , gdyż tego zadania akurat nie rozumiem :(...

Matematyka

3/4 kg wędliny kosztuje 18,45zł. Ile trzeba zapłacić za 2/3 kg tej wędliny?

3/4 kg wędliny kosztuje 18,45zł. Ile trzeba zapłacić za 2/3 kg tej wędliny?...

Matematyka

zad.1   65 deko winogron kosztuje 9,62zł Ile trzeba zapłacić za 1,25 kg?   zad. 2 3/4 kg wędliny kosztuje 18,45zł. Ile kosztuje 2/3 kg tej wędliny?   Proszę o dokładne rozpisanie

zad.1   65 deko winogron kosztuje 9,62zł Ile trzeba zapłacić za 1,25 kg?   zad. 2 3/4 kg wędliny kosztuje 18,45zł. Ile kosztuje 2/3 kg tej wędliny?   Proszę o dokładne rozpisanie...

Matematyka

1. za 65dag winogron zapłacono 9,62zł. ile trzeba zapłacić za 1,25 kg tych winogron? 2. 3/4 kg wędliny kosztuje 18,45zł. ile trzeba zapłacić za 2/3kg tej wędliny? 3. Napisz modlitwę za osobę która cię skrzywdziła.

1. za 65dag winogron zapłacono 9,62zł. ile trzeba zapłacić za 1,25 kg tych winogron? 2. 3/4 kg wędliny kosztuje 18,45zł. ile trzeba zapłacić za 2/3kg tej wędliny? 3. Napisz modlitwę za osobę która cię skrzywdziła....

Matematyka

1.Za 65 dagwinogrona zapłacono 9,65zł.Ile trzeba zapłacićz 1,25kg tych winogron.   2.trzy czwarte kilograma wędliny kosztuje 18,45zł.Ile trzeba zapłacić za dwie trzecie kg tej wędliny   najszybszemu rozwiązaniu daje naj.

1.Za 65 dagwinogrona zapłacono 9,65zł.Ile trzeba zapłacićz 1,25kg tych winogron.   2.trzy czwarte kilograma wędliny kosztuje 18,45zł.Ile trzeba zapłacić za dwie trzecie kg tej wędliny   najszybszemu rozwiązaniu daje naj....