3/4 kg wędliny kosztuje 18.45zł. Ile trzeba zapłacić za 2/3 kg tej wędliny? Proszę mi wytłumaczyć , a nie same obliczenia , gdyż tego zadania akurat nie rozumiem :(

3/4 kg wędliny kosztuje 18.45zł. Ile trzeba zapłacić za 2/3 kg tej wędliny? Proszę mi wytłumaczyć , a nie same obliczenia , gdyż tego zadania akurat nie rozumiem :(
Odpowiedź

3/4 kg kosztuje - 18,45 zł 1 kg kosztuje    - x x = 18,45:0,75 x=24,60  1 kg kosztuje 24,60 zł. 2/3 * 24,60 = 16,40 zł

Dodaj swoją odpowiedź