1.Za 65 dagwinogrona zapłacono 9,65zł.Ile trzeba zapłacićz 1,25kg tych winogron.   2.trzy czwarte kilograma wędliny kosztuje 18,45zł.Ile trzeba zapłacić za dwie trzecie kg tej wędliny   najszybszemu rozwiązaniu daje naj.

1.Za 65 dagwinogrona zapłacono 9,65zł.Ile trzeba zapłacićz 1,25kg tych winogron.   2.trzy czwarte kilograma wędliny kosztuje 18,45zł.Ile trzeba zapłacić za dwie trzecie kg tej wędliny   najszybszemu rozwiązaniu daje naj.
Odpowiedź

zad.1 0,65 kg = 9,65 1,25 kg = x   0,65*x=9,65/*100 65x=965/:65 x=14,85 ( cena za 1 kg )   1,25*14,85= 18,56 zł   Odp. Trzeba zapłacić 18,56 zł.   zad.2 0,75 kg = 18,45   0,75*x=18,45/*100 75x=1845/:75 x=24,6 ( cena za 1 kilogram )   2/3 ~ 0,67 0,67*24,6 = 16,40 2/3 kg = 16,40   odp. Za wędline trzeba zapłacić 16,40 zł.  

1. 0,65kg ------ 9,65zł 1,25kg ------- x zł x = 1,25 * 9,65 : 0,65 = 18,56zł ----- odpowiedź   2. 0,75kg ------- 18,45zł 1 kg ---------- x zł x = 1 * 18,45 : 0,75 = 24,60zł ----- tyle kosztuje 1kg   2/3 * 24,6 = 2/3 * 246/10 = 164/10 = 16,4zł ---- odpowiedx

Dodaj swoją odpowiedź