ania kupila 15 dag twarogu . ile zaplacila jezeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zl

ania kupila 15 dag twarogu . ile zaplacila jezeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zl
Odpowiedź

15dag=0,15kg 0,15kg*12zł/kg=1,80zł

15 dag - x zł 100dag - 12zł x=(15dag × 12 zł) ÷ 100dag x=1.80zł

0,15 * 12= 45 25 45 25 = 1,8 zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

1) Ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłaciła, jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł?  2) Za 1 kg szynki trzeba zapłacić 24,50 zł. Ile kosztuje 20 dag takiej szynki?  PROSZE POMÓŻCIE!!!

1) Ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłaciła, jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł?  2) Za 1 kg szynki trzeba zapłacić 24,50 zł. Ile kosztuje 20 dag takiej szynki?  PROSZE POMÓŻCIE!!!...

Matematyka

matematyka zadanie 1 : Ania kupiła 15 dag twarogu .ile zapłaciła ,jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12? zł. zad 2 za 1 kg szynki trzeba zapłacić 3,92.Ile kosztuje 20 dag takiej szynki? Proszę o odpowiedz :)

matematyka zadanie 1 : Ania kupiła 15 dag twarogu .ile zapłaciła ,jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12? zł. zad 2 za 1 kg szynki trzeba zapłacić 3,92.Ile kosztuje 20 dag takiej szynki? Proszę o odpowiedz :)...

Matematyka

Ania kupiła 15 dag twarogu .Ile zapłaciła, jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł Zgóry daje naj :-)!!!!

Ania kupiła 15 dag twarogu .Ile zapłaciła, jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł Zgóry daje naj :-)!!!!...

Matematyka

Ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłaciła jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł? Proszę o działąnie takie jakie ma być w zeszycie. Na juto!!!!

Ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłaciła jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł? Proszę o działąnie takie jakie ma być w zeszycie. Na juto!!!!...

Matematyka

Ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłaciła, jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł? Odpowiedzi: A. 1,60 zł B. 1,20 zł C. 60 gr. D. 1,80 zł

Ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłaciła, jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł? Odpowiedzi: A. 1,60 zł B. 1,20 zł C. 60 gr. D. 1,80 zł...