15dag=0,15kg 0,15kg*12zł/kg=1,80zł
15 dag - x zł 100dag - 12zł x=(15dag × 12 zł) ÷ 100dag x=1.80zł
0,15 * 12= 45 25 45 25 = 1,8 zł
1) Ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłaciła, jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł? 2) Za 1 kg szynki trzeba zapłacić 24,50 zł. Ile kosztuje 20 dag takiej szynki? PROSZE POMÓŻCIE!!!
1) Ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłaciła, jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł? 2) Za 1 kg szynki trzeba zapłacić 24,50 zł. Ile kosztuje 20 dag takiej szynki? PROSZE POMÓŻCIE!!!...
matematyka zadanie 1 : Ania kupiła 15 dag twarogu .ile zapłaciła ,jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12? zł. zad 2 za 1 kg szynki trzeba zapłacić 3,92.Ile kosztuje 20 dag takiej szynki? Proszę o odpowiedz :)
matematyka zadanie 1 : Ania kupiła 15 dag twarogu .ile zapłaciła ,jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12? zł. zad 2 za 1 kg szynki trzeba zapłacić 3,92.Ile kosztuje 20 dag takiej szynki? Proszę o odpowiedz :)...
Ania kupiła 15 dag twarogu .Ile zapłaciła, jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł Zgóry daje naj :-)!!!!
Ania kupiła 15 dag twarogu .Ile zapłaciła, jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł Zgóry daje naj :-)!!!!...
Ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłaciła jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł? Proszę o działąnie takie jakie ma być w zeszycie. Na juto!!!!
Ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłaciła jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł? Proszę o działąnie takie jakie ma być w zeszycie. Na juto!!!!...
Ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłaciła, jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł? Odpowiedzi: A. 1,60 zł B. 1,20 zł C. 60 gr. D. 1,80 zł
Ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłaciła, jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł? Odpowiedzi: A. 1,60 zł B. 1,20 zł C. 60 gr. D. 1,80 zł...