Ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłaciła jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł? Proszę o działąnie takie jakie ma być w zeszycie. Na juto!!!!

Ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłaciła jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł? Proszę o działąnie takie jakie ma być w zeszycie. Na juto!!!!
Odpowiedź

12 : 10=1,20 0,5 *1,20=0,60 1.20+0.60=1.80 Ania zapłaci 1.80 za 1 kg twarogu

15 dag = 15:100 kg = 0,15 kg 0,15 * 12 zł = 1,80 Odp: Ania zapłaciła 1,80 zł .

Dodaj swoją odpowiedź