Ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłaciła, jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł? Odpowiedzi: A. 1,60 zł B. 1,20 zł C. 60 gr. D. 1,80 zł

Ania kupiła 15 dag twarogu. Ile zapłaciła, jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł? Odpowiedzi: A. 1,60 zł B. 1,20 zł C. 60 gr. D. 1,80 zł
Odpowiedź

1kg--12zł 0,15kg---x x=12*0,15=1,8zł

1kg=100dag 12:100=0,12- cena 1 dag twarogu 0,12*15=1/8zł

Dodaj swoją odpowiedź