Ania kupiła 15 dag twarogu .Ile zapłaciła, jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12 zł Zgóry daje naj :-)!!!!
Ania kupiła 15 dag twarogu .Ile zapłaciła, jeżeli 1 kg twarogu
kosztuje 12 zł
Zgóry daje naj :-)!!!!
1 kg=100 dag 100 dag----12 zł 15 dag------ x zł x=(15*12)/100 x=1,80 zł Ania zapłaciła 1 zł 80 gr.
15dag=0,15kg, wiec :1kg- 12 zl0,15kg- x , x= 0,15kg*12zl : 1kg= 1,80 zlodp. 15 dag twarogu kosztuje 1,80zl