matematyka zadanie 1 : Ania kupiła 15 dag twarogu .ile zapłaciła ,jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12? zł. zad 2 za 1 kg szynki trzeba zapłacić 3,92.Ile kosztuje 20 dag takiej szynki? Proszę o odpowiedz :)

matematyka zadanie 1 : Ania kupiła 15 dag twarogu .ile zapłaciła ,jeżeli 1 kg twarogu kosztuje 12? zł. zad 2 za 1 kg szynki trzeba zapłacić 3,92.Ile kosztuje 20 dag takiej szynki? Proszę o odpowiedz :)
Odpowiedź

1.12•15|100=1,8zł
ODP.1,8zł
2.3,92•1|5=O,784
ODP.0,784zł

1. 15 dag = 0,15 kg 1 kg = 12 zł 0,15 x 12 = 1,80 zł Odpowiedź:  Ania za swój twaróg zapłaciła 1,80 zł. 2. 20 dag = 0,20 kg 1 kg = 3,92 zł 0,20 x 3,92 = 0,784 zł Odpowiedź: 20 dag tej szynki kosztuje 0,784 zł.                                                Pozdrawiam                                                 wojciech20201  

Dodaj swoją odpowiedź