za 0,5 kg sera zapłacono 9 zł. ile kosztuje 75 dag tego sera?

za 0,5 kg sera zapłacono 9 zł. ile kosztuje 75 dag tego sera?
Odpowiedź

1/4 sera kosztuje 4,50 (9/2=4,50) 75dag=3,4kg 4,50*3=13,50 odp.:13,50zł

0,5 kg = 50 dag = 9 zł 75 dag = ? 50 dag: 2 = 25 dag 9 zł :2 = 4,5 zł 50 dag + 25 dag = 75 dag 9 zł = 4,5 zł = 13,5 zł licze na naj ;]

0,5kg - 9zł 1kg - 18zł 75dag - 0,75kg 0,75kg*18zł =13,50zł odp: 75 dag sera kosztuje 13,50zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za 35 dag sera zapłacono 5,46 zł.Ilekosztuje 1 kg tego sera ? Za 0,3 kg szynki zapłaciłem 7,44 zł.Ile kosztuje 40 dag tej szynki

Za 35 dag sera zapłacono 5,46 zł.Ilekosztuje 1 kg tego sera ? Za 0,3 kg szynki zapłaciłem 7,44 zł.Ile kosztuje 40 dag tej szynki...

Matematyka

A)Za 1 kg 50 dag pomarańczy zapłacono 3,48 zł Jaka jest ich cena ? B)Za 0,75  kg białego sera zapłacono 4 , 80 zł Ile kosztuje 25 dag tego sera ? Jaka jest cena tego sera ?

A)Za 1 kg 50 dag pomarańczy zapłacono 3,48 zł Jaka jest ich cena ? B)Za 0,75  kg białego sera zapłacono 4 , 80 zł Ile kosztuje 25 dag tego sera ? Jaka jest cena tego sera ?...

Matematyka

Za 35 dag sera zapłacono 9zł i 94 gr. Ile kosztuje jeden kg tego sera? Oblicz ile zapłacimy za 1 dag OBLICZENIA PISEMNE!!!

Za 35 dag sera zapłacono 9zł i 94 gr. Ile kosztuje jeden kg tego sera? Oblicz ile zapłacimy za 1 dag OBLICZENIA PISEMNE!!!...

Matematyka

Jeżeli za 15 dag żółtego sera zapłacono 6 zł ile kosztuje 1 kilogram tego sera ?

Jeżeli za 15 dag żółtego sera zapłacono 6 zł ile kosztuje 1 kilogram tego sera ?...

Matematyka

za 54 dag sera zapłacono 7,65 zł. Ile kosztuje 1 kg tego sera

za 54 dag sera zapłacono 7,65 zł. Ile kosztuje 1 kg tego sera...