Jeżeli za 15 dag żółtego sera zapłacono 6 zł ile kosztuje 1 kilogram tego sera ?
Jeżeli za 15 dag żółtego sera zapłacono 6 zł ile kosztuje 1 kilogram tego sera ?
mam nadzieje ze pomoglam liczę na naj
Witaj :) 1kg ma 100dag 15dag ------ 6zł 100 dag ---- x zł 15dag 6zł -------- = ------- 100dag x zł 15 * x = 6 * 100 15x = 600 //:15 x = 40 zł Odpowiedź : 1kg tego sera kosztuje 40zł Mam nadzieję, że pomogłam :)