Jeżeli za 15 dag żółtego sera zapłacono 6 zł ile kosztuje 1 kilogram tego sera ?

Jeżeli za 15 dag żółtego sera zapłacono 6 zł ile kosztuje 1 kilogram tego sera ?
Odpowiedź

mam nadzieje ze pomoglam liczę na naj

Witaj :) 1kg ma 100dag 15dag ------ 6zł  100 dag ---- x zł  15dag          6zł --------    =   ------- 100dag        x zł 15 * x = 6 * 100 15x = 600 //:15 x = 40 zł Odpowiedź : 1kg tego sera kosztuje 40zł Mam nadzieję, że pomogłam :)

Dodaj swoją odpowiedź