Za 35 dag sera zapłacono 5,46 zł.Ilekosztuje 1 kg tego sera ? Za 0,3 kg szynki zapłaciłem 7,44 zł.Ile kosztuje 40 dag tej szynki

Za 35 dag sera zapłacono 5,46 zł.Ilekosztuje 1 kg tego sera ? Za 0,3 kg szynki zapłaciłem 7,44 zł.Ile kosztuje 40 dag tej szynki
Odpowiedź

35dag - 5,46 zł 100/35*5,46zł=15,6zł 0,3kg=30dag 30dag-7,44zł 100/30 * 7,44zł=24,8 zł 40/100kg*24,8zł = 9,92zł

x-cena sera 35%x=5,46zł 0,35x=5,46zł/:0,35 x=15,6zł odp.kilogram sera kosztuje 15,6zł x-cena szynki 0,3x=7,44zł x=24,8zł 24,8zł*40dag 24,8zł*0,4=9,92zł odp.40dag szynki kosztuje 9,92zł

Dodaj swoją odpowiedź