za 54 dag sera zapłacono 7,65 zł. Ile kosztuje 1 kg tego sera

za 54 dag sera zapłacono 7,65 zł. Ile kosztuje 1 kg tego sera
Odpowiedź

KILOGRAM KOSZTUJE 14,17ZŁ 540G---7,65  1000G---X  1000[latex]1000*7,65/540=14,17 [/latex]

Witaj :) 54 dag ---- 7,65 zł    1kg -------- x zł  1kg = 100dag 54 dag        7,65 zł ---------    =   ------- 100 dag        x zł 54 * x = 7,65 * 100 54x = 765   //:54 x ≈ 14,17 Odpowiedź : Kilogram tego sera kosztuje 14,17 zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

za 0,35 dag sera zapłacono 5,46 zł ile kosztuje 1 kg tego sera ? daje naj . *-* błagam szybko potrzebuje to za 30 min

za 0,35 dag sera zapłacono 5,46 zł ile kosztuje 1 kg tego sera ? daje naj . *-* błagam szybko potrzebuje to za 30 min...

Matematyka

Za 35 dag sera zapłacono 9zł i 94 gr. Ile kosztuje jeden kg tego sera? Oblicz ile zapłacimy za 1 dag OBLICZENIA PISEMNE!!!

Za 35 dag sera zapłacono 9zł i 94 gr. Ile kosztuje jeden kg tego sera? Oblicz ile zapłacimy za 1 dag OBLICZENIA PISEMNE!!!...

Matematyka

Za 35 dag sera zapłacono 5,46 zł.Ilekosztuje 1 kg tego sera ? Za 0,3 kg szynki zapłaciłem 7,44 zł.Ile kosztuje 40 dag tej szynki

Za 35 dag sera zapłacono 5,46 zł.Ilekosztuje 1 kg tego sera ? Za 0,3 kg szynki zapłaciłem 7,44 zł.Ile kosztuje 40 dag tej szynki...

Matematyka

A)Za 1 kg 50 dag pomarańczy zapłacono 3,48 zł Jaka jest ich cena ? B)Za 0,75  kg białego sera zapłacono 4 , 80 zł Ile kosztuje 25 dag tego sera ? Jaka jest cena tego sera ?

A)Za 1 kg 50 dag pomarańczy zapłacono 3,48 zł Jaka jest ich cena ? B)Za 0,75  kg białego sera zapłacono 4 , 80 zł Ile kosztuje 25 dag tego sera ? Jaka jest cena tego sera ?...

Matematyka

Jeżeli za 15 dag żółtego sera zapłacono 6 zł ile kosztuje 1 kilogram tego sera ?

Jeżeli za 15 dag żółtego sera zapłacono 6 zł ile kosztuje 1 kilogram tego sera ?...