Za 35 dag sera zapłacono 9zł i 94 gr. Ile kosztuje jeden kg tego sera? Oblicz ile zapłacimy za 1 dag OBLICZENIA PISEMNE!!!

Za 35 dag sera zapłacono 9zł i 94 gr. Ile kosztuje jeden kg tego sera? Oblicz ile zapłacimy za 1 dag OBLICZENIA PISEMNE!!!
Odpowiedź

35 dag --- 9,94 zł 1 dag --- x mnożymy na krzyż 9,94 = 35x /:35 x= 0,284 zł = około 28 groszy 1 kg ma 100 dag 35 dag = 0,35 kg 0,35 kg ---- 9,94 zł 1 kg ----- x mnożymy na krzyż 0,35x = 9,94 /:0,35 x= 28,4 zł odp. Jeden kilogram tego sera kosztuje 28,4 zł, a jeden gram kosztuje około 28 groszy.

Dodaj swoją odpowiedź