a.) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł.Ile kosztuje 0,75 kg bananów? b.) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki?

a.) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł.Ile kosztuje 0,75 kg bananów? b.) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki?
Odpowiedź

1. 4,20 * 0,75 = 3,15 2. 0,35 - 9,94 1 - x x = 28,4

a.) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł.Ile kosztuje 0,75 kg bananów? 1 kg = 4,20 0,75 * 4,20 = 3,15 0,75 kg bananów kosztuje 3 zł i 15 groszy b.) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki? 0,35x = 9,94 /:0,35 x = 28,40 Kilogram szynki kosztuje 28 zł i 40 groszy

a) 1 kg = 4,20 zł 0,75 kg = x zł 1*x = 4,20 * 0,75 x = 3,15 zł b) 0,35 kg = 9,94 zł 1 kg = x zł 0,35 * x = 9,94 * 1 x = 28,4 zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75 kg bananów? b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł ile złotych kosztuje 1 kilogram szynki?  Daje Naj

a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75 kg bananów? b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł ile złotych kosztuje 1 kilogram szynki?  Daje Naj...

Matematyka

Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł ile kosztuje 0, 75 kg  bananów  b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł Ile złotych kosztuje 1kg szynki?  Odpowiec pisemnie 

Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł ile kosztuje 0, 75 kg  bananów  b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł Ile złotych kosztuje 1kg szynki?  Odpowiec pisemnie ...

Matematyka

Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł ile kosztuje 0, 75 kg  bananów  b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł Ile złotych kosztuje 1kg szynki?  Odpowiec pisemnie 

Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł ile kosztuje 0, 75 kg  bananów  b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł Ile złotych kosztuje 1kg szynki?  Odpowiec pisemnie ...

Matematyka

a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75 kg bananów ? b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki ?? DAM NAJ !!

a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75 kg bananów ? b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki ?? DAM NAJ !!...

Matematyka

a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75 kg bananów? b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki? Napomoc pisemnie!

a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75 kg bananów? b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki? Napomoc pisemnie!...

Matematyka

a] kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. ile kosztuje 0,75 kg bananów ? b] Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. ile złotych kosztuje 1 kg szynki ?

a] kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. ile kosztuje 0,75 kg bananów ? b] Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. ile złotych kosztuje 1 kg szynki ?...