a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75 kg bananów? b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki? Napomoc pisemnie!

a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75 kg bananów? b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki? Napomoc pisemnie!
Odpowiedź

1kg = 4,20zł 0,75*4,20=3,15 0,75 kg bananów kosztuje 3,15 0,35x=9,94 zł   / :0,35 x=28,4 zł Kilogram szynki kosztuje 28,4zł

a) 4,20* 0,75              4,20        *     0,75             ---------             2100          + 9240              ____          113 4 0

Dodaj swoją odpowiedź