a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75 kg bananów? b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł ile złotych kosztuje 1 kilogram szynki?  Daje Naj

a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75 kg bananów? b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł ile złotych kosztuje 1 kilogram szynki?  Daje Naj
Odpowiedź

a) [latex]0,75*4,20=3,15[/latex] zł b) [latex]9,94:0,35=28,40[/latex] zł

4.2zł·0.75=3.15zł banany ............................................................................................................ 9.94zł=0.35x /:0.35 28.4zł=x x szyneczka 1kg szynki kosztuje 28.4zł

Dodaj swoją odpowiedź