Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł ile kosztuje 0, 75 kg  bananów  b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł Ile złotych kosztuje 1kg szynki?  Odpowiec pisemnie 

Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł ile kosztuje 0, 75 kg  bananów  b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł Ile złotych kosztuje 1kg szynki?  Odpowiec pisemnie 
Odpowiedź

0,75 · 4,20 = 3/4 · 4,20 = 3 · 1,05 = 3,15 czyli 0,75 kg bananów kosztuje 3,15 zł. 9,94 : 0,35 = 994 : 35 = 28,4 czyli 1 kg szynki kosztuje 28,40 zl.

Dodaj swoją odpowiedź