a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75 kg bananów ? b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki ?? DAM NAJ !!

a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75 kg bananów ? b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki ?? DAM NAJ !!
Odpowiedź

a) 4,2*0,75= 3,15zł 0,75kg bananów kosztuje 3,15zł b) 35%-9,94zł       5%-1,42zł     100%-28.4zł 1kg szynki kosztuje 28,4zł

a) kg bananów-4,20zł 3/4kg bananów=? 4,20zł * 3/4 = 3,15zł Odp: 0,75 kilogramów bananów kosztuje 3,15zł. b) 0,35kg szynki - 9,94zł 1kg szynki=? 9,94zł : 0,35kg = 28,4zł Odp: 1 kilogram szynki kosztuje 28,4zł.   Mam nadzieję że pomogłem:)

Dodaj swoją odpowiedź