a] kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. ile kosztuje 0,75 kg bananów ? b] Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. ile złotych kosztuje 1 kg szynki ?

a] kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. ile kosztuje 0,75 kg bananów ? b] Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. ile złotych kosztuje 1 kg szynki ?
Odpowiedź

1 kg ---- 4,20 zł 0,75 kg * 4,20 zł/kg = 3,15 zł 0,75 kg bananów kosztuje 3 zł 15 gr b)  0,35 kg * x = 9,94 zł x= 9,94 /0,35 x= 28,4 zł kilo szynki kosztuje 28,4 zł

a) 1kg=4,20zl 0,75kg*4,20zl=3,15zl 0,75kg bananow kosztuje 3,15zl b) 0,35kg=9,94zl 9,94zl:0,35kg=994kg:35zl=28,40zl 1kg szynki kosztuje 28,40zl

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75 kg bananów? b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł ile złotych kosztuje 1 kilogram szynki?  Daje Naj

a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75 kg bananów? b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł ile złotych kosztuje 1 kilogram szynki?  Daje Naj...

Matematyka

Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł ile kosztuje 0, 75 kg  bananów  b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł Ile złotych kosztuje 1kg szynki?  Odpowiec pisemnie 

Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł ile kosztuje 0, 75 kg  bananów  b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł Ile złotych kosztuje 1kg szynki?  Odpowiec pisemnie ...

Matematyka

Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł ile kosztuje 0, 75 kg  bananów  b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł Ile złotych kosztuje 1kg szynki?  Odpowiec pisemnie 

Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł ile kosztuje 0, 75 kg  bananów  b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł Ile złotych kosztuje 1kg szynki?  Odpowiec pisemnie ...

Matematyka

a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75 kg bananów ? b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki ?? DAM NAJ !!

a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75 kg bananów ? b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki ?? DAM NAJ !!...

Matematyka

a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75 kg bananów? b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki? Napomoc pisemnie!

a) Kilogram bananów kosztuje 4,20 zł. Ile kosztuje 0,75 kg bananów? b) Pani Wiesia za 0,35 kg szynki zapłaciła 9,94 zł. Ile złotych kosztuje 1 kg szynki? Napomoc pisemnie!...