za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zaplacilem 11,26 kilogram szynki kosztowal 18,20 Ile kosztowal kilogram sera?

za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zaplacilem 11,26 kilogram szynki kosztowal 18,20 Ile kosztowal kilogram sera?
Odpowiedź

2/5 x + 0,3y = 11,26 y=18,2 2/5x + 0,3*18,2 = 11,26 2/5x = 11,26 - 5,46 2/5x = 5,8 x= 14,5 zł Myślę że to tak ;) Pozdrowionka :*

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za 25 kg  sera i 30 dag szynki zaplaciłem 11,26zł. Kilogram szynki kosztował 18.20 zł. Ile kosztowal kilogram sera>? Prosze o wytłumaczenie tego zadania bo nie rozumiem>Daje najj

Za 25 kg  sera i 30 dag szynki zaplaciłem 11,26zł. Kilogram szynki kosztował 18.20 zł. Ile kosztowal kilogram sera>? Prosze o wytłumaczenie tego zadania bo nie rozumiem>Daje najj...

Matematyka

Za ⅖ kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera? Napisz obliczenia i rozwiąż!!!!!!!!!!!

Za ⅖ kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera? Napisz obliczenia i rozwiąż!!!!!!!!!!!...

Matematyka

Za 2/5 kg.sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera ? proszę o dziąłania dzięki

Za 2/5 kg.sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera ? proszę o dziąłania dzięki...

Matematyka

za 0,4 kilogramy sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera ?

za 0,4 kilogramy sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera ?...

Matematyka

Za dwie,piąte (ułamki) kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera ?

Za dwie,piąte (ułamki) kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera ?...

Matematyka

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zaplacilem 11,26zl. Kilogram szynki kosztowal 18,20zl. Ile kosztowal kilogram sera? :)

Za 2/5 kg sera i 30 dag szynki zaplacilem 11,26zl. Kilogram szynki kosztowal 18,20zl. Ile kosztowal kilogram sera? :)...