Za 2/5 kg.sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera ? proszę o dziąłania dzięki

Za 2/5 kg.sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera ? proszę o dziąłania dzięki
Odpowiedź

0,3kg*18,20=5,46zł - koszt szynki 11,26-5,46=5,8zł - koszt sera 5,8:0,4=14,5zł/kg Odp. Kilogram sera kosztował 14,50zł.

1kg szynki -18,20zł 30dag - 18,20 × 0,30 = 5,46zł 11,26zł - 5,46zł = 5,80zł 5,80zł ÷ 2,5kg = 2,32zł Kilogram sera kosztował 2,32zł

Dodaj swoją odpowiedź