kupiono 20 kg jabłek i gruszek. kilogram jabłek kosztuje 2.4 zł a kilogram gruszek 4.8 zł. jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. ile kg jabłek kupiono, a ile kg gruszek ?

kupiono 20 kg jabłek i gruszek. kilogram jabłek kosztuje 2.4 zł a kilogram gruszek 4.8 zł. jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. ile kg jabłek kupiono, a ile kg gruszek ?
Odpowiedź

DANE: 2,40 zł - 1kg jabłek - x 4,80 zł - 1kg gruszek - y ROZWIĄZANIE: {x+y = 20 {2,40x +12 = 4,80y {x = 20 - y {2,40x +12 = 4,80y 2,40(20-y)+12 = 4,80y 48 -2,40y +12 = 4,80y 60 - 2,40y = 4,80y |+2,40y 60 = 6y |:6 10 = y x = 20-10 = 10 {x = 10 {y = 10 ODP: Kupiono 10 kg jabłek i 10 kg gruszek. Mam nadzieję, że dobrze roz. to zad...=]

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Kupiono 20 kg jabłek i gruszek. Kilogram jabłek kosztuje 2,40 zł, a kilogram gruszek 4,80 zł. Jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. Ile kilogramów jabłek kupiono, a ile gruszek?

Kupiono 20 kg jabłek i gruszek. Kilogram jabłek kosztuje 2,40 zł, a kilogram gruszek 4,80 zł. Jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. Ile kilogramów jabłek kupiono, a ile gruszek?...

Matematyka

kupiono 20 kg jabłek i gruszek. kilogram jabłek kosztuje 2.4 zł a kilogram gruszek 4.8 zł. jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. ile kg jabłek kupiono, a ile kg gruszek ?

kupiono 20 kg jabłek i gruszek. kilogram jabłek kosztuje 2.4 zł a kilogram gruszek 4.8 zł. jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. ile kg jabłek kupiono, a ile kg gruszek ?...

Matematyka

kupiono 20 kg jabłek i gruszek kilogram jabłek kosztuje 2,40 zl a kilogram gruszek 4,80 zl jabłka kosztowały o 12 zl więcej niż gruszki ile kilogramów jabłek i gruszek zakupiono

kupiono 20 kg jabłek i gruszek kilogram jabłek kosztuje 2,40 zl a kilogram gruszek 4,80 zl jabłka kosztowały o 12 zl więcej niż gruszki ile kilogramów jabłek i gruszek zakupiono...

Matematyka

Kupiono 20kg jabłek i gruszek. Kilogram jabłek kosztuje 2,40zl, a kilogram gruszek 4,80zl. Jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. Ile kg jabłek kupiono, a ile gruszek?

Kupiono 20kg jabłek i gruszek. Kilogram jabłek kosztuje 2,40zl, a kilogram gruszek 4,80zl. Jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. Ile kg jabłek kupiono, a ile gruszek?...

Matematyka

Kupiono 20kg jabłek i gruszek. Kilogram jabłek kosztuje 2,40zl, a kilogram gruszek 4,80zl. Jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. Ile kg jabłek kupiono, a ile gruszek?

Kupiono 20kg jabłek i gruszek. Kilogram jabłek kosztuje 2,40zl, a kilogram gruszek 4,80zl. Jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. Ile kg jabłek kupiono, a ile gruszek?...