x-liczba kg kupionych jabłek y-liczba kg kupionych gruszek x+y=20 2,4x=4,8y+12 x=20-y 2,4(20-y)=4,8y+12 x=20-y 48-2,4y=4,8y+12 x=20-y 36=7,2y /:7,2 x=20-y y=5 x=20-5 y=5 x=15 y=5 Kupiono 15kg jabłek i 5kg gruszek. Pozdrawiam ;)
Dane : ilość jabłek : x po 2,40 zł/ kg = 2,40 x + 12 zł ilość gruszek: y po 4,80 zł/ kg = 4,80x x+ y = 20 2,4 x + 12 = 4,80 y x = 20 - y 2,4 (20 - y) + 12 = 4,8 y x = 20 - y 48 - 2,4y + 12 = 4,8 y x = 20 - y 4,8y + 2,4 y = 60 x =20 - y 7,2y = 60 /*10 x= 20 - y 72y = 600 / : 72 x =20 -y y = 600/72 = 8 i 24/72 = 8 i 1/3 x = 20 - 8 i 1/3 y = 8 i 1/3 x= 11 i 2/3 kg y = 8 i 1/3 kg Odp. Kupiono 11 i 2/3 kg jabłek i 8 i 1/3 gruszek.
Kupiono 20kg jabłek i gruszek. Kilogram jabłek kosztuje 2,40zl, a kilogram gruszek 4,80zl. Jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. Ile kg jabłek kupiono, a ile gruszek?
Kupiono 20kg jabłek i gruszek. Kilogram jabłek kosztuje 2,40zl, a kilogram gruszek 4,80zl. Jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. Ile kg jabłek kupiono, a ile gruszek?...