kupiono 20 kg jabłek i gruszek kilogram jabłek kosztuje 2,40 zl a kilogram gruszek 4,80 zl jabłka kosztowały o 12 zl więcej niż gruszki ile kilogramów jabłek i gruszek zakupiono

kupiono 20 kg jabłek i gruszek kilogram jabłek kosztuje 2,40 zl a kilogram gruszek 4,80 zl jabłka kosztowały o 12 zl więcej niż gruszki ile kilogramów jabłek i gruszek zakupiono
Odpowiedź

Dane: x- waga zakupionych jabłek y- waga zakupionych gruszek 20kg- waga zakupionych jabłek i gruszek 2,40 zł- cena 1kg jabłek 4,80 zł- cena 1kg gruszek Rozwiązanie: {x+y =20 {2,40x +12= 4,80y {x=20-y {2,40x+12=4,80y 2,40(20-y)+12=4,80y 48-2,40y +12=4,80y 60 - 2,40y=4,80y |+2,40y 60=6y |:6 10=y x=20-10=10 {x=10 {y=10 Odp:Zakupiono 10 kg gruszek i 10kg jabłek.

Dodaj swoją odpowiedź