kupiono 20 kg jabłek i gruszek. kilogram jabłek kosztuje 2.4 zł a kilogram gruszek 4.8 zł. jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. ile kg jabłek kupiono, a ile kg gruszek ?

kupiono 20 kg jabłek i gruszek. kilogram jabłek kosztuje 2.4 zł a kilogram gruszek 4.8 zł. jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. ile kg jabłek kupiono, a ile kg gruszek ?
Odpowiedź

cena za kilogram jabłek - 2,4zł cena za kilogram gruszek - 4,8zl w sumie waga jabłek i gruszek - 20kg cena j kg jabłek g+12   j+g = 20 2,4j+12 = 4,8g   j = 20-g 2,4*(20-g)+12 = 4,8g   j = 20-g 48-2,4g+12 = 4,8g   j = 20-g 4,8g+2,4g = 48+12   j = 20-g 7,2g = 60 /:7,2   j = 20-g g = 8 i 1/3   j = 20-8i1/3 g = 8 i 1/3   j = 11i2/3 g = 8 i 1/3    

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Kupiono 20 kg jabłek i gruszek. Kilogram jabłek kosztuje 2,40 zł, a kilogram gruszek 4,80 zł. Jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. Ile kilogramów jabłek kupiono, a ile gruszek?

Kupiono 20 kg jabłek i gruszek. Kilogram jabłek kosztuje 2,40 zł, a kilogram gruszek 4,80 zł. Jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. Ile kilogramów jabłek kupiono, a ile gruszek?...

Matematyka

kupiono 20 kg jabłek i gruszek. kilogram jabłek kosztuje 2.4 zł a kilogram gruszek 4.8 zł. jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. ile kg jabłek kupiono, a ile kg gruszek ?

kupiono 20 kg jabłek i gruszek. kilogram jabłek kosztuje 2.4 zł a kilogram gruszek 4.8 zł. jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. ile kg jabłek kupiono, a ile kg gruszek ?...

Matematyka

kupiono 20 kg jabłek i gruszek kilogram jabłek kosztuje 2,40 zl a kilogram gruszek 4,80 zl jabłka kosztowały o 12 zl więcej niż gruszki ile kilogramów jabłek i gruszek zakupiono

kupiono 20 kg jabłek i gruszek kilogram jabłek kosztuje 2,40 zl a kilogram gruszek 4,80 zl jabłka kosztowały o 12 zl więcej niż gruszki ile kilogramów jabłek i gruszek zakupiono...

Matematyka

Kupiono 20kg jabłek i gruszek. Kilogram jabłek kosztuje 2,40zl, a kilogram gruszek 4,80zl. Jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. Ile kg jabłek kupiono, a ile gruszek?

Kupiono 20kg jabłek i gruszek. Kilogram jabłek kosztuje 2,40zl, a kilogram gruszek 4,80zl. Jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. Ile kg jabłek kupiono, a ile gruszek?...

Matematyka

Kupiono 20kg jabłek i gruszek. Kilogram jabłek kosztuje 2,40zl, a kilogram gruszek 4,80zl. Jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. Ile kg jabłek kupiono, a ile gruszek?

Kupiono 20kg jabłek i gruszek. Kilogram jabłek kosztuje 2,40zl, a kilogram gruszek 4,80zl. Jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. Ile kg jabłek kupiono, a ile gruszek?...