Kupiono 20kg jabłek i gruszek. Kilogram jabłek kosztuje 2,40zl, a kilogram gruszek 4,80zl. Jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. Ile kg jabłek kupiono, a ile gruszek?

Kupiono 20kg jabłek i gruszek. Kilogram jabłek kosztuje 2,40zl, a kilogram gruszek 4,80zl. Jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. Ile kg jabłek kupiono, a ile gruszek?
Odpowiedź

15 x 2,40= 36 - jabłka   5 x 4,80 -  gruszki     odp ;  Jabłek kupiono 15 kg a gruszek 5kg .     Może najj ?:D 

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Kupiono 20kg jabłek i gruszek. Kilogram jabłek kosztuje 2,40zl, a kilogram gruszek 4,80zl. Jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. Ile kg jabłek kupiono, a ile gruszek?

Kupiono 20kg jabłek i gruszek. Kilogram jabłek kosztuje 2,40zl, a kilogram gruszek 4,80zl. Jabłka kosztowały o 12 zł więcej niż gruszki. Ile kg jabłek kupiono, a ile gruszek?...