Usługi w gospodarce światowej mają wielkie znacznie gdyż tworzą sporą częś PKB państw wysoko rozwiniętych. Gdyby usługi przestały istnieć kraje by musiały głównie zają się Przemysłem i Rolnictwem co by zdecydowanie obniżyło PKB państwa, a co za tym idzie standard życia w danym państwie.
Usługi to trzeci sektor gospodarki – obok szeroko rozumianego rolnictwa i przemysłu – obejmujący działalność gospodarczą, która nie polega na wytwarzaniu dóbr materialnych, ale na świadczeniu różnego rodzaju usług. Sektor usługowy dzieli się na następujące główne działy: transport, łączność, handel (wewnętrzny i międzynarodowy), gospodarkę komunalną, ochronę zdrowia, oświatę, administrację, wymiar sprawiedliwości, finanse i ubezpieczenia oraz turystykę. Znaczenie usług w gospodarce światowej gwałtownie wzrasta, ich udział w tworzeniu Produktu Krajowego Brutto w państwach wysoko rozwiniętych przekracza 60-70%. W sektorze tym znajduje również zatrudnienie coraz większa liczba pracowników, a udział zatrudnionych w tym sektorze w stosunku do ogólnej liczby pracujących w państwach wysoko rozwiniętych również przekracza 60-70%. Znaczenie usług w gospodarce danego państwa zależy od poziomu jego rozwoju gospodarczego, często więc w porównaniach międzynarodowych za wskaźnik poziomu rozwoju gospodarczego państw bierze się pod uwagę odsetek zatrudnionych w usługach w stosunku do ogólu pracujacych lub udziału tego w tworzeniu PKB
Jak kształtował się przyrost naturalny po II wojnie światowej
Ludność i procesy urbanizacyjne
Zmiany liczby ludności Polski po II wojnie światowej
Liczba ludności Polski w 1998 roku osiągnęła prawie 39 mln mieszkańców. Pod tym względem zajmujemy 8 miejsce w Europie. Obecnie głównym czynnik...
Kierunki rozwoju europejskiego transportu na tle działalności społeczno-gospodarczej
CAŁOŚĆ PRACY (Z WYKRESAMI, TABELAMI) W ZAŁĄCZNIKU
WSTĘP 5
1. MIEJSCE TRANSPORTU W GOSPODARCE NARODOWEJ 7
1.1. Typologia transportu 7
1.2. Miejsce transportu w Polskiej Klasyfikacji Działalności 13
1.3. Związki gospo...
Międzynarodowe stosunki gospodarcze - wykłady.
WYKŁAD1
MIĘDZYNARODOWE STOSUNKI GOSPODARCZE.
Naukę o międzynarodowych stosunkach gospodarczych należy traktować jako teorię ekonomii. Przedmiotem tej dyscypliny są zasady i mechanizmy rządzące tą gospodarką narodową.
W gospo...
Inwestycje w sektorze usług, handlu i przemysłu
Inwestycje – jest to wielkość nowo nabytego kapitału w danym okresie, a jednocześnie jest to instrument zwiększający zasób dotychczasowego kapitału.
Zasób kapitału maleje wraz z upływem czasu na skutek amortyzacji.
Amortyz...
Kapitał zagraniczny w Polsce: przyczyny, formy i skutki.
Praca licencjacka pisana na zlecenie osoby, która uważała, że jest tak przebiegła, iż nie musi płacić.
W załączniku wykresy, tabele etc.
Miłego korzystania :)
Nazwa szkoły
Kierunek studiów
Imię i Nazw...