Dlaczego należy uczestniczyć w wyborach?

Od wielu już lat mieszkańcy naszego kraju są zdegustowani a wręcz rozczarowani działalnością polityczną "społecznych wybrańców". Wyeksponowanie własnej osoby, załatwianie spraw swoich partii a przy okazji swoich prywatnych zniechęca do udziału w wyborach, bez względu na to, na jakich szczeblach parlamentarnych się one odbywają. Beznadzieja z tym związana powoduje, że społeczeństwo nie chce już uczestniczyć w wyborach, nie chce angażować się w sprawy publiczne, gdyż i tak jest przekonane o tym iż wybrany przez nich przedstawiciel, tuż po uzyskaniu swojego mandatu natychmiast zapomina o "człowieku z ulicy-małym człowieku bez którego nie był by taki "duży" (pewien polski raper o tym mówi).czyli o swoim wyborcy. Codzienność jest tego dowodem, gdy gospodarka leży ,brakuje miejsc do pracy a młodzi ludzie aby móc przetrwać i godnie żyć zmuszeni są szukać pracy za granicami państwa. Fakt iż sytuacją taką stworzyło upolitycznienie wyborów, wybieranie do władz, począwszy od samej góry aż po najniższe szczeble lokalne, nie ludzi powszechnie znanych i szanowanych, lecz partii, które zazwyczaj wiodą prym w danym czasie.
Mimo wszystko jednak nie należy się zniechęcać. Należy za wszelką cenę dążyć do wyboru tych najlepszych z najlepszych, by byli oni na prawdę naszymi reprezentantami, by rozumieli nasze potrzeby i dążyli do tego aby nam zwykłym obywatelom żyło się choć trochę lepiej. Cel ten można osiągnąć tylko w jeden sposób. Należy uczestniczyć czynnie w wyborach i oddać głos na osobę przez siebie wybraną, której można zaufać i która będzie godnie nas reprezentować.Obniżająca się z każdymi wyborami frekwencja nie wróży nic dobrego. Nie pozwólmy by inni decydowali za nas!!
Weźmy więc sprawy w swoje ręce, sprężmy się i masowym uczestnictwem w kolejnych wyborach udowodnijmy, że nie zamierzamy stać z boku. lecz chcemy zrobić coś dla naszego kraju, czyli dla nas samych i przede wszystkim zróby coś dla naszych dzieci bo to one są przyszłością narodu.

Dodaj swoją odpowiedź
Edukacja europejska

Dlaczego Unia Europejska ??

Czemu służy Unia Europejska? Dlaczego i w jaki sposób została stworzona? Jak funkcjonuje? Czego już dokonała dla swoich obywateli i jakie nowe wyzwania przed nią stoją? Jakie są niezbędne zmiany, które należy wprowadzić w związku z roz...

Wiedza o społeczeństwie

Formy uczestnictwa obywatelskiego. Formy mediacji i protestu społecznego.Partie polityczne.Środki masowego przekazu. Dlaczego konstytucjonalizm? Co reguluje konstytucja? Nowoczesny konstytucjonalizm. Ograniczenia uprawnień rządzących

WOS

SPIS:
Formy uczestnictwa obywatelskiego. Formy mediacji i protestu społecznego.
Stowarzyszenia i inne organizacje pozarządowe.
Partie polityczne.
Środki masowego przekazu.
Dlaczego konstytucjonalizm? Co reguluje ...

Wiedza o społeczeństwie

Unia Europejska bez tajemnic.

Czym jest Unia Europejska?
Świat nie kończy się na Europie, ale Unia Europejska jest jedynym w skali świata związkiem państw, który kojarzy ich interesy narodowe z korzyściami gospodarczymi, politycznymi i społecznymi.
Piętnaści...

Wiedza o społeczeństwie

Poszanowanie prawa oraz aktywne uczestnictwo w życiu publicznym (wybory, referenda, konsultacje) podstawowymi obowiązkami obywatela demokratycznego państwa.

Demokracja cóż to takiego? Co ją wyznacza, co tworzy? Jak wygląda demokratyczne państwo? Jakie prawa i obowiązki ma obywatel takiego państwa?

Pytania te pomogą mi przedstawić mói główny temat mojej prac, czyli : „Poszanowani...

Prawo

Prawo konstytucyjne

1. Ogólna charakterystyka prawa konstytucyjnego
Prawo konstytucyjne ma przynajmniej dwa znaczenia. Przez prawo konstytucyjne rozumiemy zespół norm prawnych, których przedmiotem jest uregulowanie ustroju politycznego i społeczno-gospodarczeg...