Pocieszający list do Kochanowskiego

Mój drogi przyjacielu,

Piszę do Ciebie ten list, ponieważ chcę się dowiedzieć, jak się masz i co u Ciebie słychać? Składam szczere kondolencje z powodu utraty Urszulki. To było dobre i miłe dziecko. Trzeba być dobrej myśli, masz jeszcze resztę rodziny. Pomyśl, że jest teraz blisko Boga, nie ogranicza ją ciało, nie poniesie żadnych życiowych porażek, nikt jej nie zrani, ma tam dostatnie życie, nie obawiaj się straty, kiedyś się spotkacie w idealnym świecie. Najważniejsze jest to, aby ją zapamiętać i zawsze dobrze wspominać.

Serdecznie cię pozdrawiam oraz Twą żonę i dzieci.

Z poważaniem,

Dodaj swoją odpowiedź
Język polski

Pocieszający list do Kochanowskiego

Mój drogi przyjacielu,

Piszę do Ciebie ten list, ponieważ chcę się dowiedzieć, jak się masz i co u Ciebie słychać? Składam szczere kondolencje z powodu utraty Urszulki. To było dobre i miłe dziecko. Trzeba być dobrej myśli, ma...

Język polski

Pocieszający List do Jana Kochanowskiego

Warszawa, 20.09.2009r.
Drogi Panie Kochanowski!

Piszę ten list, gryż wiem, ze jest Pan w głębokim żalu, rozpaczy i tęsknocie za córką, która Panu umarła.
Rozumiem Pańskie uczucia. Wiem, jak bardzo boli utrata kogoś bli...

Język polski

List do Jana Kochanowskiego pocieszający go po stracie Urszulki.

Miejscowość, dd-mm-rr

Drogi Panie Kochanowski!
Piszę do Pana list bo chcę złożyć Panu wyrazy uznania i szacunku odnośnie Pana twórczości. Każde Pana dzieło, które przeczytałam, przyprawia mnie o dreszcze. Nie każdy potr...

Język polski

List pocieszający Kochanowskiego po utracie córki. Tren VIII

Drogi przyjacielu!

Na wstępie bardzo chciałbym przeprosić Cię, ze nie zjawiłem się na pogrzebie mojej chrześnicy. Przyczyny ode mnie niezależne nie pozwoliły mi na przyjazd. Rozumiem jak ważne miejsce zajmowała w twoim życiu Or...

Język polski

List pocieszający.

Droga Alicjo !
Na początku mojego listu chcę Cię przeprosić za to, że tak długo nie pisałam. Wiem, co się stało i wiem, że Ci jest bardzo ciężko. Przyjmij moje wyrazy współczucia. Nikt nam nie gwarantuje, że nasze życie bedzie c...

Język polski

List do Jana Kochanowskiego pocieszający go po utracie córki.

(miejscowość) (data)

Drogi Janie!

Na początku mojego listu chciałabym złożyć Ci najserdeczniejsze wyrazy współczucia. Myślę, że nie powinieneś porzucać nadziei i obwiniać o śmierć Boga. Zapewne chciałbyś powiedzi...