kilogram żółtego sera kosztuje 19,80 zł.Ile trzeba zapłacić za 0 ,15 kg takiego sera?

kilogram żółtego sera kosztuje 19,80 zł.Ile trzeba zapłacić za 0 ,15 kg takiego sera?
Odpowiedź

15*19,80=297zł

297zł

1kg-19,80 0,15-x x=(0,15*19,80)/1=2,97zł a jeżeli chodzi o 15kg to 15*19,80=297zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

kilogram żółtego sera kosztuje 19,80 zł . ile trzeba zapłacić za 0,15 kg takiego sera

kilogram żółtego sera kosztuje 19,80 zł . ile trzeba zapłacić za 0,15 kg takiego sera...

Matematyka

Kilogram żółtego sera kosztuje 19,80 zł. Ile trzeba zapłacić za 0,15 kg takiego sera? BŁAGAM POMÓŻCIE POTRZEBÓJE TO NA DZISIAJ!!!

Kilogram żółtego sera kosztuje 19,80 zł. Ile trzeba zapłacić za 0,15 kg takiego sera? BŁAGAM POMÓŻCIE POTRZEBÓJE TO NA DZISIAJ!!!...

Matematyka

Kilogram żółtego dera kosztuje 7,80 zł.Ile trzeba zapłacić za 0,15 kg takiego sera ? Proszę o wszystkie obliczenia

Kilogram żółtego dera kosztuje 7,80 zł.Ile trzeba zapłacić za 0,15 kg takiego sera ? Proszę o wszystkie obliczenia...

Matematyka

proszę o rozwiązanie tych zadań jest ich 4 proszę szybko NA JUTRO MUSZĘ TO MIEĆ!!!!!!! Zadanie 1 oblicz sposobem pisemnym a 8,17:1,9 b 85,02:2,6 c 45:2,5 Zadanie 2 Oblicz a 20,8+5,01*3,4 b 16,146:2,3-4,9 Zadanie 3 Kilogram żółt

proszę o rozwiązanie tych zadań jest ich 4 proszę szybko NA JUTRO MUSZĘ TO MIEĆ!!!!!!! Zadanie 1 oblicz sposobem pisemnym a 8,17:1,9 b 85,02:2,6 c 45:2,5 Zadanie 2 Oblicz a 20,8+5,01*3,4 b 16,146:2,3-4,9 Zadanie 3 K...

Matematyka

Kilogram żółtego sera kosztuje 19,80 . Ile trzeba zapłacić za 0,15 kg takiego sera ? Proszę o dokładne wytłumaczenie ponieważ jak zaokrąglam do 0,2 wychodzi mi 3,96 zl a jak mnożę przez 0,15 wychodzi mi 1,19

Kilogram żółtego sera kosztuje 19,80 . Ile trzeba zapłacić za 0,15 kg takiego sera ? Proszę o dokładne wytłumaczenie ponieważ jak zaokrąglam do 0,2 wychodzi mi 3,96 zl a jak mnożę przez 0,15 wychodzi mi 1,19...