Kilogram żółtego sera kosztuje 19,80 . Ile trzeba zapłacić za 0,15 kg takiego sera ? Proszę o dokładne wytłumaczenie ponieważ jak zaokrąglam do 0,2 wychodzi mi 3,96 zl a jak mnożę przez 0,15 wychodzi mi 1,19

Kilogram żółtego sera kosztuje 19,80 . Ile trzeba zapłacić za 0,15 kg takiego sera ? Proszę o dokładne wytłumaczenie ponieważ jak zaokrąglam do 0,2 wychodzi mi 3,96 zl a jak mnożę przez 0,15 wychodzi mi 1,19
Odpowiedź

0,15 kg = 15/100 kg 15/100 x 19,80 zł = 297 zł : 100 = 2,97 zł Odp: Za 0,15 kg sera trzeba zapłacić 2,97 zł.

19,80 x 0,15 = 2,97 zł Odp. Kilogram sera kosztuje 2,97 zł  (przepraszam, ale nie umiem tego wyjaśnić pisząc)

Dodaj swoją odpowiedź