Kilogram żółtego dera kosztuje 7,80 zł.Ile trzeba zapłacić za 0,15 kg takiego sera ? Proszę o wszystkie obliczenia
Kilogram żółtego dera kosztuje 7,80 zł.Ile trzeba zapłacić za 0,15 kg takiego sera ?
Proszę o wszystkie obliczenia
0.15*7.80=1.17zł Mam nadzieję że pomogłam;)
Trzeba zapłacić 1,17 zł Rozwiazanie: 7,80x0,15= 1,17 zł
Kilogram żółtego dera kosztuje 7,80 zł.Ile trzeba zapłacić za 0,15 kg takiego sera ? 1kg - 7,80zł 0,15 kg - x Mnożymy na krzyż: 100% - 7,80 15% - x 100x = 15 * 7,8 100x = 117 /:100 x = 1,17 Odp. Trzeba zapłacić 1,17 zł.