Kilogram żółtego sera kosztuje 19,80 zł. Ile trzeba zapłacić za 0,15 kg takiego sera? BŁAGAM POMÓŻCIE POTRZEBÓJE TO NA DZISIAJ!!!

Kilogram żółtego sera kosztuje 19,80 zł. Ile trzeba zapłacić za 0,15 kg takiego sera? BŁAGAM POMÓŻCIE POTRZEBÓJE TO NA DZISIAJ!!!
Odpowiedź

1 kg-------19,8zł 0,15kg-----x x=0,15*19,8=2,97zł Za 0,15kg sera trzeba zapłacić 2,97 zł

Dodaj swoją odpowiedź