Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera?

Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera?
Odpowiedź

x- cena 1kg sera ⅖x+0,3×18,2=11,26 ⅖x=11,26-5,46 ⅖x=5,8 x=5,8:⅖ x=5,8:0,4 x=14,5 odp. 1kg sera kosztuje 14,5zł

Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera? koszt szynki: 18,20zł*0,3kg=5,46zł koszt sera: 11,26zł-5,46zł=5,8zł koszt 1kg sera: 0,4 --------- 5,8 1 ---------- x 0,4x=5,8 |:0,4 x=14,5 Odpowiedź: Kilogram sera kosztował 14,50zł.

30 dag szynki - 5.46 zł 11. 26zł - 5.46 zł = 5.80 zł - koszt 40 dag sera ( dwie piąte) 5.80 zł : 4 = 1.45 zł - koszt 10 dag sera 1.45 zł razy10 = 14.50 zł

Dodaj swoją odpowiedź
Matematyka

Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ?? Proszę o szybka pomoc !!!!

Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ?? Proszę o szybka pomoc !!!!...

Matematyka

Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ?? Proszę o szybka pomoc !!!!

Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ?? Proszę o szybka pomoc !!!!...

Matematyka

za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera?

za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera?...

Matematyka

Za 2/5 ( dwie piąte) kilogramai sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera. Plis pomóżcie bo na jutro

Za 2/5 ( dwie piąte) kilogramai sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera. Plis pomóżcie bo na jutro...

Matematyka

zadanie 1 (ułamki) Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera?

zadanie 1 (ułamki) Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera?...