Za 2/5 ( dwie piąte) kilogramai sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera. Plis pomóżcie bo na jutro

Za 2/5 ( dwie piąte) kilogramai sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera. Plis pomóżcie bo na jutro
Odpowiedź

1kg szynki kosztuje 18,20 zł   /:10 10 dag   -   1,82zł     /*3 30 dag - 5,46 zł - tyle kosztowała szynka   11,26-5,46 = 5,8 - tyle zapałcil za ser 2/5=0,4 0,4- 5,8 zl     /:4    0,1 kg- 1,45 zł    /*10 1 kg= 14,5 zl - tyle kosztował ser

30dag=300g=0,3kg 18,20*0,3=5,46zł 11,26-5,46=5,80zł   2/5kg=0,4kg 0,4kg sera=5,80zł   0,4kg------>5,80zł 0,1kg------->1,45zł 1kg--------->14,50zł Liczę na naj ;-)

Dodaj swoją odpowiedź