18,20zł - cena za 1kg szynki 1kg = 100dag 100dag - 18,20zł /:10 10dag - 1,82 zł /*3 30dag - 5,46zł - koszt zakupu 30dag szynki [latex]frac{2}{5}cdot1kg=0,4kg=40dag[/latex] 11,26zł - koszt zakupu 11,26zł - 5,46zł = 5,80zł - cena 40dag sera 40dag - 5,80zł /:4 10dag - 1,45zł /*10 100dag - 14,50zł Odp: 1kg sera kosztował 14,50zł.
2/5 kg sera + 30 dag szynki = 11,26 zł SZYNKA 1 kg = 100 dag = 18, 20 zł 10 dag = 1, 82 zł 30 dag = 1, 82 /*3 = 5, 46 11, 26 - 5, 46 = 5, 80 zł SER 2/5 + 2/5 + 1/5 = 1 kg 5,8 + 5,8 + 2,9 = 14, 50 zł Odp.: Kilogram sera kosztował 14, 50 zł.
Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ?? Proszę o szybka pomoc !!!!
Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ?? Proszę o szybka pomoc !!!!...