zadanie 1 (ułamki) Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera?

zadanie 1 (ułamki) Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera?
Odpowiedź

trzy dziesiąte × 1820gr =546gr =5,46zł 11,26-5,46=5,8zł

2/5 sera = 0,4 dag =5,80zł 30dag szynki = 5,46zł 0,4 dag sera +0,4 dag sera+0,2 dag sera =1kg 14,50zł 0,4/2 = 0,2 sera 5,80/2=2,90ZŁ 5,80ZŁ +5,46=11,26 odp: kilogram sera kosztował 14,50zł

30dag x 18,20=5,46zł 11,26-5,46=5,80zł 2/5= 4/10 =40 dag 5,80x40 dag=23,20zł Odp: Kilogram sera kosztuje 23,20zł

Dodaj swoją odpowiedź