30dag=0,3kg 18,20zł*0,3kg=5,46zł cena szynki - 5,46zł 11,26zł-5,46zł=5,80zł 5,80zł:2/5=14,50 Kilogram sera kosztuje 14,50zł. Na 100% dobrze. Nauczyciel mi sprawdzał.
zapisujesz to tak: dane: x- cena 1kg sera 18,20- cena 1kg szynki rozwiazanie: ⅖·x+³/₁₀·18,2=11,26 0,3·18,2=5,46 ⅖x=11,26-5,46 ⅖x=5,8 // ÷⅖ x=14,5zl cena kg sera wynosi 14,5 zl
Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ?? Proszę o szybka pomoc !!!!
Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ?? Proszę o szybka pomoc !!!!...
Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ?? Proszę o szybka pomoc !!!!
Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł . Kilogram szynki kosztował 18,20 zł . Ile kosztował kilogram sera ?? Proszę o szybka pomoc !!!!...
Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera?
Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera?...
Za 2/5 ( dwie piąte) kilogramai sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera. Plis pomóżcie bo na jutro
Za 2/5 ( dwie piąte) kilogramai sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera. Plis pomóżcie bo na jutro...
zadanie 1 (ułamki) Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera?
zadanie 1 (ułamki) Za dwie piąte kg sera i 30 dag szynki zapłaciłem 11,26 zł. Kilogram szynki kosztował 18,20 zł. Ile kosztował kilogram sera?...