4kg * 4,5 zł = 18 zł 4,5 zł ---- 100% x zł ------ 20% x= (4,5 * 20%): 100% = 0,9 zł 4,5 - 0,9= 3,6 zł - cena cukierków tańszych o 20 % 18 zł : 3,6 zł= 5kg odp: Za tę samą kwotę kupimy 5 kg cukierków tańszych o 20 % od drugich. :))))))))))
x- kasa za cukierki y- liczba kg tańszych cukierków 4*4,5=x x=18 18/(80%*4,5)=y 18/3,6=y y=18/3,6 y=5 Odp. Za tę samą kwotę co za 4 kg cukierków po 4,5 zł kupimy 5 kg cukierków tańszych o 20%.
4.5×4=18 20% z 18=20/100×18/1=3.6 3.6-kg cukierków18÷3.6=5 Odp. można kupić 5 kg cukierków za tę samą kwotę
Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 4,5 zł. Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę? Zadanie jest z tematu: WIELKOŚCI ODWROTNIE PROPORCJONALNE
Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 4,5 zł. Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę? Zadanie jest z tematu: WIELKOŚCI ODWROTNIE PROPORCJONALNE...
Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 4,5 zł.Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę?
Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 4,5 zł.Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę?...
Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 22 zl. ile kilogramów cukierków tańszych o 20 % kupimy za tę samą kwotę ? Dam naj za dobrą odpowiedź :)
Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 22 zl. ile kilogramów cukierków tańszych o 20 % kupimy za tę samą kwotę ? Dam naj za dobrą odpowiedź :)...
Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 4,5zł. Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę ?
Za pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 4,5zł. Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę ?...
Z pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 4,5zł . Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę? Bardzo prosze o rozwiązanie i o wyjaśnienie :) mam to na jutro
Z pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 4,5zł . Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę? Bardzo prosze o rozwiązanie i o wyjaśnienie :) mam to na jutro...