Z pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 4,5zł . Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę?   Bardzo prosze o rozwiązanie i o wyjaśnienie :) mam to na jutro

Z pewną kwotę pieniędzy można kupić 4 kg cukierków po 4,5zł . Ile kilogramów cukierków tańszych o 20% kupimy za tę samą kwotę?   Bardzo prosze o rozwiązanie i o wyjaśnienie :) mam to na jutro
Odpowiedź

x- kwota pieniedzy 4kg*4,5zl=x  x=18zl y- cena tanszych cukierkow za kilogram y=(100%-20%)*4,5zł= 80%*4,5zl=0,8*4,5zl= 3,6zl y=3,6zl x/y=ilosc cukierkow tanszych, jaka mozemy kupic za te same pieniadze x/y= 18/3,6= 5kg

Dodaj swoją odpowiedź